Drupal vývojář

Služby

Drupal je Open Source redakční systém, na kterém lze vytvořit běžný web, ale také elektronický obchod nebo intranetovou aplikaci. Můžete ho mít upravený přesně dle vašich potřeb díky množství modulů, které jsou k dispozici. Rád poradím, zda je Drupal vhodný i pro váš projekt.

Tvorba šablon pro Drupal

Rád pro vás připravím převod vaší grafiky do podoby Drupal šablony. Jako výchozí téma používám Omega nebo Bootstrap. Pro rozložení prvků na stránce jsem si oblíbil modul Display Suite. Pro zjednodušení využívám CSS preprocesor LESS.

Responzivní web design

Váš web se bude dobře zobrazovat na displeji telefonu, tabletu či stolním počítači.

Retina optimalizace

Displeje s vysokým rozlišením se rychle rozšiřují, mějte ostrou grafiku za všech okolností.

Optimalizace pro vyhledávače

Správný zápis kódu je samozřejmostí, ale mnoho stránek ještě nevyužívá plnou sílu mikrodat.

Javascript

Celý Drupal je postavený kolem knihovny jQuery, kterou využívám pro interaktivní prvky.

Vývoj modulů pro Drupal

Pro Drupal je k dispozici řada skvělých modulů, které lze snadno přes API rozšířit o potřebnou funkčnost. Naprogramoval jsem řadu platebních modulů pro Drupal Commerce / Ubercart, importů a exportů pro účetní systémy / dopravní společnosti, apod. Snažím se vždy optimálně vybalancovat, kdy je dobré použít volně dostupný modul / modul přes API upravit nebo jej naprogramovat na míru.

Drupal coding standards

Kód, který píši, je v souladu s Drupal standardy. Usnadňuje to tak jeho čitelnost.

Aktivní člen Drupal komunity

Jsem členem Drupal asociace a také schválený vývojář modulů.

Aktualizace Drupal instalace / řešení problémů

Nemáte k dispozici administrátora, který by provedl aktualizaci vaší Drupal instalace? Prověřím možné problémy a navrhnu optimální řešení. Rád se s vámi domluvím na dlouhodobé spolupráci. Sleduji bezpečnostní hlášení a nedostatky řeším dříve, než se o nich dozvíte.

Drupal webhosting s poimplementační podporou

Především pro své klienty poskytuji webhosting na serveru optimalizovaném pro Drupal. Jedná se o VMS (virtuální managed server) od společnosti Český hosting, která se stará o administraci serveru. Já se pak starám o hladký běh vaší Drupal instalace včetně nasazování bezpečnostních aktualizací.

Starám se o hladký chod vaší webové prezentace a jsem vám k dispozici pro řešení technických problémů. Níže stručný výčet služeb, co tato nabídka zahrnuje:
  • optimalizovaný hosting pro Drupal včetně monitoringu dostupnosti
  • uživatelsky přístupné zálohy 7 dní zpětně
  • neomezený přístup k vašim datům
  • pravidelné bezpečnostní aktualizace
  • technická podpora přes email či telefon
  • verzování přes GIT
  • Sendgrid.com pro transakční emaily
  • možnost zabezpečení SSL certifikátem (přes SNI)
  • hlídám expiraci domény a SSL certifikátu

Použití redakčního systému Drupal, který v současné době používá přes 1 milion stránek, přináší i zvýšené riziko zneužití nalezené slabiny. Instalovat pravidelně bezpečnostní aktualizace by tak mělo být samozřejmostí, stejně jako aktualizujete váš operační systém nebo smartphone.

Samotný průnik na váš web nemusíte dlouhou dobu poznat, protože lze velice dobře maskovat a útočník pak může dlouhodobě na vašem webu parazitovat. Jeden z nejčastějších způsobů zneužití je vytvoření SEO farmy nebo provádění DDoS útoků.

Při aktualizaci rozlišuji bezpečnostní a běžné aktualizace. Bezpečnostní aktualizace, které by mohly ohrozit váš web, jsou instalovány okamžitě.

Zajímavost: V říjnu 2014 byla zveřejněna závažná zranitelnost SA-CORE-2014-005, která byla masově zneužita již po 7 hodinách od zveřejnění záplaty.

Běžné aktualizace modulů jsou instalovány nepravidelně. To znamená zejména v případě dodatečných úprav na webu nebo až jsou dostatečně otestovány komunitou a je malé riziko, že by způsobily problémy na vašem webu.

Před samotnou aktualizací procházím u každého modulu seznam změn a hledám možné problémy. Výhodou je, pokud jsem váš web vytvořil a znám podrobně jeho funkčnost. Aktualizaci před nasazením testuji na zkušební instalaci. Jako poslední pojistka slouží verzování přes GIT, je tak možné se snadno vrátit zpět k původní verzi.

Přesné parametry webhostingu naleznete na stránkách spolehlive-servery.cz. Používám nejvyšší tarif, jehož systémové prostředky jsou sdíleny mezi hostované weby. Pokud je potřeba, lze je navýšit.

Máte k dispozici vlastní administraci hostingu, kde najdete přístupy k FTP/SFTP a databázi. Můžete si také stáhnout zálohu vaší internetové prezentace. Zálohuje se automaticky 1x denně a k dispozici je 7 dní zpětně.

Administrace Český hosting
ukázka administrace

Vyhrazuji si přístup pro tzn. super administrátora, jinak můžete přistupovat k jakémukoliv nastavení ve vaší Drupal instalaci, ale na vlastní riziko.

Máte zájem o mé služby? Zašlete mi nezávaznou poptávku.

Kontaktujte mě